Elżbieta Oracz Fotografia


27 listopada 2018

SESJA ŚWIĄTECZNA

Czas świąteczny to okazja do zrobienia zdjęć w wyjątkowych aranżacjach, fotografie mogą być wysłane w formie pocztówek do najbliższych, podarowane w pięknych kopertach w prezencie, oprawione w rameczki, albo wklejone na grudniową stronę kalendarza.

zobacz cały wpis »

Dodaj komentarz (0)


11 listopada 2018

Sesja narzeczeńska w Krakowie

Zanim spotkam się na ślubie z nowożeńcami lubię zrobić dla nich sesję narzeczeńską. To świetna okazja, by poznać się bliżej, zobaczyć jak fajnie się wygląda w obiektywie profesjonalisty, tak w tym momencie nie boje się użyć tego słowa. Chciałabym żeby fotografia była sztuką, która się doskonali i tworzy bezcenne dziedzictwo rodzinne oraz kulturowe.

zobacz cały wpis »

Dodaj komentarz (0)


16 października 2018

Portrety w aurze jesiennej

Sesja z Dorotą była pełna kolorów i jej zaangażowania w proces tworzenia obrazów. Dbałość o szczegóły ubioru, oryginalne dodatki, przyglądanie się kolorom i ich harmonii była cudowna, zobaczyłam w niej bratnią duszę, która kocha kolor podobnie do mnie. Jedną z fotografii zatytułowałam „Portret z czarnym motylem”, ponieważ kontrastuje on z wyrazistością pozostałych barw. Myślę, że pozowanie kobiet wprowadza je na nową drogę odkrywania siebie.

 

Oto widzisz, znowu idzie jesień….

Oto widzisz, znowu idzie jesień –
człowiek tylko leżałby i spał…
Załóżże Twój szmaragdowy pierścień:
blask zielony będzie miło grał.

Lato się tak jak skazaniec kładzie
pod jesienny topór krwawo bardzo –
a my wiosnę widzimy w szmaragdzie,
na pierścieniu, na twym jednym palcu.

Konstanty Ildefons Gałczyński
1937

zobacz cały wpis »

Dodaj komentarz (0)


15 października 2018

Sesja jesienna

W tym roku było piękne, słoneczne lato i złota jesień. Marzyłam o takiej sesji w soczystych kolorach pomarańczy i cieple zachodzącego słońca, W roli głównej siedmiomiesięczny Stefan z cudownymi rodzicami. Dochód z sesji został przeznaczony na pomoc dla Ani, która w wyniku wypadku straciła dłoń.

zobacz cały wpis »

Dodaj komentarz (0)


18 sierpnia 2018

Zdjęcia portretowe w zieleni

Ostatnio odkryłam uroki fotografowania w zieleni, wśród sierpniowych liści, które przybierają barwy szlachetnego szmaragdu. Chyba nie ma na świecie drugiego koloru, który przybiera taką ilość odcieni. Zmienia się pod wpływem oświetlenia, oscyluje pomiędzy odcieniem ciepłym i zimnym, towarzyszy nam przez większą część roku, a w psychologii uznawany jest za uspakajający.

Dodaj komentarz (0)


4 sierpnia 2018

Krakowski plener ślubny

…Niech słowo „kocham” jeszcze raz z ust twych usłyszę,
niech je w sercu wyryję i w myśli zapiszę.
(A.Mickiewicz)
W Krakowie zawsze znajdą się piękne miejsca do fotografowania nowożeńców. Zakamarki na nowo odkrywane, tworzą idealną scenerię.  Ślub odbył się w kwietniu, a plener sierpniowy był okazją do powtórnego założenia odświętnych strojów ślubnych. Oboje zadeklarowali, że nie lubią być fotografowani, a jednak po raz kolejny złamałam tę nieśmiałość modeli w stosunku do zdjęć, myślę, że fotografie będą dla nich cudowną pamiątką.

zobacz cały wpis »

Dodaj komentarz (0)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 42 43 44 »

Archiwum Bloga

Wyszukiwarka

lub szukaj po tagach