Elżbieta Oracz Fotografia


14 kwietnia 2024

Fotografia chrzcielna Nowa Huta

Wydarzenia rodzinne powinny być uwieczniane na fotografiach, zdjęcia z telefonów komórkowych nie zastąpią profesjonalnych zdjęć. Chrzest Święty to wyjątkowe wydarzenie, na które często zaprasza się fotografa. Kościół Arka Pana zachwyca wyglądem, ale w fotografii zaskakuje. Niebieskie zabarwienia mieszają się z czerwonymi dając ciekawe efekty, jednocześnie wymagając w procesie postprodukcji większych umiejętności.

zobacz cały wpis »

Dodaj komentarz (0)


9 kwietnia 2024

Fotoreportaż z dni otwartych w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Skawinie

W Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Skawinie odbyły się dni otwarte podczas których, rodzice mogli poznać w jaki sposób specjaliści troszczą się o dzieci wymagające szczególnej opieki. Dla mnie również była do okazja do poznania miejsc gdzie odbywają się lekcje i zajęcia terapeutyczne. Jestem pod wrażeniem fachowości i oddania osób tam pracujących, to miejsce gdzie spotykam niezwykle empatyczne osoby bardzo zaangażowane w swoje powołanie. To piękny świat oddania i troski o drugiego człowieka.

zobacz cały wpis »

Dodaj komentarz (0)


9 marca 2024

Sesja portretowa w studio

Czasami nie zdajesz sobie sprawy, jak cudownie jest pozować. Może wydaje Ci się, że to nie dla Ciebie, że nie jesteś doskonała, że nie przypominasz modelki z okładki gazety. Być może czasem prosisz fotografa o retuszowanie i wyszczuplenie. Otoczeni jesteśmy obrazami ukazującymi nieskazitelną piękność, ale czy to jest prawdziwe piękno? Czy obraz generowany przez sztuczną inteligencję może być piękny? Czy wiesz, że retuszowanie za pomocą AI sprawia, że ludzie wyglądają podobnie do siebie i tracą swoją indywidualność? Czy zabiegi takie jak podkreślanie ust, kości policzkowych czy zmniejszanie nosa dodają urody? Nie bądź „plastikowa”. Pokochaj swoje niedoskonałości, ucz się cieszyć każdym dniem, a radość odmaluje na Twojej twarzy prawdziwe piękno.

Poniżej portrety z użyciem pędzla i własnych zdolności malarskich.

zobacz cały wpis »

Dodaj komentarz (0)


23 listopada 2023

Spotkanie z Jaśkiem Melą

Fotoreportaż ze spotkania z Jaśkiem Melą w Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Poczty Polskiej w Skawinie. Miałam szczęście wysłuchać niezwykłej opowieści o życiu nieszablonowym, przy okazji zobaczyć cudowne zdjęcia z różnych zakątków świata. Jestem pod wrażeniem osobowości Pana Janka. Dziękuję Pani Dyrektor Agnieszka Zybek i Jasiek Mela.

zobacz cały wpis »

Dodaj komentarz (0)


2 października 2023

Sesja biznesowa w Krakowie

Twoje zdjęcie biznesowe wymaga odświeżenia. Sesja powinna być stonowana i profesjonalna, ubiór Twój jako modela również. Nie musisz się przejmować swoimi umiejętnościami pozowania, to przychodzi samo. Pracuję z Tobą tak, aby osiągnąć dobry efekt. Na początku sesji każdy się stresuje, ale przychodzi moment zmęczenia się tym stresowaniem i stresowi mówimy żegnaj kochanie, teraz ja jestem tu i teraz.

zobacz cały wpis »

Dodaj komentarz (0)


2 października 2023

Sesja jesienna

Lato minęło bardzo szybko, upalne dni nie zawsze zachęcały do robienia zdjęć. Teraz nadszedł czas jesieni, wyjątkowej scenerii, światła, pięknych kolorowych liści. Jak co roku zapraszam na sesje urokliwym, ciepłym klimacie pomarańczowego koloru.

zobacz cały wpis »

Dodaj komentarz (0)


Archiwum Bloga

Wyszukiwarka

lub szukaj po tagach