30 listopada 2020

Jak przygotować się do sesji fotograficznej w zimie?

Wszyscy obawiamy się mrozu, zimna, zaczerwienionego nosa i przeziębienia. W dobie pandemii sesja zdjęciowa w plenerze może okazać się hartująca i bezpieczna. Czyż nie podziwiamy morsów pływających w lodowatym Bałtyku?Kilka sposobów na radzenie sobie z zimnem:

Ubierz się ciepło, wielowarstwowo, dodaj kolorowe akcesoria: szaliki, rękawiczki, nauszniki, wzorzyste skarpety, getry. Na nogach możesz mieć ciekawe bambosze lub buty traperskie. Pod spód warto założyć dodatkowa bieliznę, najlepiej termoaktywną. Jeśli posiadasz płaszcz możesz w nim również pozować, ale pamiętaj na białym śniegu unikaj czarnego koloru. Jeśli na sesję wybieracie się we dwoje pamiętajcie, aby stroje pasowały do siebie stylem oraz kolorystyką.

Zabierz na sesję kolorowe pledy z naturalnego włókna lub sztucznego futerka, możesz w nich pozować lub okrywać się pomiędzy kolejnymi ujęciami.

Ciekawsze zdjęcia powstaną, jeśli zabierzesz ze sobą termos z gorącą herbatą i kubki, czy filiżanki, degustowanie ciepłego napoju wprowadzi Cię w lepszy nastrój i pozwoli na wykonanie paru ładnych zdjęć.

Jeśli będzie śnieg możesz zacząć lepić bałwana albo walczyć na śnieżki.

W czasie sesji we dwoje okażcie sobie rozgrzewające uczucia: przytulanie, podawanie dłoni, chuchanie w nie, pocieranie.

Zabierz na sesją łyżwy, narty, sanki, to cudowne akcesoria, którą sprawią, że Twoje zdjęcia będą ciekawsze.

Zimno lubi ruch: chodzenie, kołysanie, kręcenie i rozgrzewający śmiech!

Mam nadzieję, że nie zabraknie nam pomysłów i sesja przyniesie owoc w postaci cudownych zdjęć, które podarujecie bliskim w Święta. Już dzisiaj pomyśl o mini sesji w plenerze.

Jeśli mój wpis okazał się pomocny podziel się swoim komentarzem poniżej.